top of page
Snímka obrazovky 2023-07-21 o 16.29.40.png

27.8.-30.8.2015 Čičmany, lokalita: Ľudovo-umemelcé Čičmany  Prvý ročník projektu vytvorené na Slovensku Čičmany zažil svoju premiéru 27-30 augusta 2015 v Čičmanoch. Za jeho konceptom stáli odevná dizajnérka Lenka Sršňová a sochárka Nina A. Šošková, ktoré pripravili jedinečné tvorivé dielne, z ktorých si návštevníci odniesli svoj vlastný, originálny suvenír. Inšpirované čičmianskou tematikou, obe výtvarníčky vytvorili hravé “polotovary”, ktoré si účastníci ľubovoľne dotvárali.

Dielne boli otvorené pre širokú verejnosť, turistov či obyvateľov Čičman a okolia. Druhú časť projektu tvorili rezidenti, umelci a dizajnéri. Prvého ročníka vytvorené na Slovensku sa zúčastnili na pozvanie, grafička Eva Tkáčiková, textilná dizajnérka Michaela Bednárová, dizajnér písma Ondrej Jób, architektka Katarína Šoltýsová a filmový dokumentarista Daniel Dluhý. Každý z nich mal možnosť autorsky spracovať svoj návrh pre tento ročník, vytvoriť autorský suvenír pod hlavičkou vns a priamo reagovať na prostredie Čičman.

Neoddeliteľnou súčasťou boli odborné prezentácie a prednášky od prizvaných odborníkov, Zuzany Šidlíkovej (SNG), Danieli Ťapuchovej (krojárky, Juraja Kudjaka (obyvateľa Čičman a lokálneho umelca). K projektu vyšla krásna skladačka s popisom celého diania.

bottom of page