top of page
Snímka obrazovky 2023-07-21 o 16.29.25.png

Druhý ročník projektu vytvorené na Slovensku sa odohrával 26. – 28. august 2016 v Ružomberku v spolupráci s Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Našou inšpiráciou bol výtvarník Ľudovít Fulla, jeho umelecká tvorba, jeho východiská a odkazy. Ku projektu vyšiel katalóg obsahujúci všetky informácie (rezidencie, prednášky a prezentácie z ročníka, PechaKuchaNight a kompletné info o rezidentoch a ich tvorbe, návrhoch a dielach k ročníku a téme Ľudovít Fullu.
 
 
Inšpiráciou bol výtvarník Ľudovít Fulla, jeho umelecká tvorba, jeho východiská a odkazy. Ku projektu vyšiel nádherný katalóg obsahujúci všetky informácie z ročníka, info o rezidentoch a ich tvorbe, návrhoch a dielach k ročníku a téme Ľudovít Fullu.
Súčasťou druhého ročníka bola výstava umeleckých diel a návrhov od prizvaných rezidentov a umelcov Ondrej JóbSimona Janišová, Paulína Rypákova Varregn, Branislav Matis, Peter Machajdík, Eva Činčalová, Nina Šošková, Lenka Sršňová, Monika Pekná, Jana Vaterková. 

Vernisáž výstavy prebehla 29. septembra 2016 pod názvom vytvorené na Slovensku: Fulla – inšpirácie a interpretácie. Kurátorkami výstavy boli Zuzana Gažíková, riaditeľka Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku, Nina A. Šošková a Lenka Sršňová

bottom of page